O nás

Jsme mladý česko-italský pár, který sdílí kromě nadšení pro pěstování rostlin, také vizi udržitelnější a šetrnější budoucnosti.  Naší hlavní filozofií je aplikace udržitelného a regenerativního hospodářství v našich středoevropských podmínkách, a proto jsme s partnerkou v roce 2019 vytvořili značku DUSUFA. Společně se zakládáním zeleninové no-dig zahrady ve Šluknovském výběžku, jsme se také pustili do pěstování a distribuce microgreens. Naším cílem je mít čerstvý svěží produkt, který je u zákazníka v den sklizně, nabitý vitamíny a vypěstovaný s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. To vše z centra města po celý rok.

Původně jsme microgreens pěstovali v severočeském Varnsdorfu, ve kterém jsme po našem návratu ze Skotska založili zeleninovou zahradu. Možnost produkce vlastních čerstvých potravin se v dnešním globalizovaném světě stává stále důležítější. Nyní se náš pěstební prostor nachází v Praze, kde se zároveň věnuji studiu zahradnictví při ČZU.

Naše microgreens dodáváme již nařezané v kompostovatelných krabičkách výrobených z BIOplastu, který je vyroben ze škrobů kukuřice či řepy. Dají se kompostovat, a při jejich výrobě se spotřebuje mnohem méně zdrojů a energie. Jako pěstební médium jsme si vybrali kokosový substrát, který je vedlejším produktem při průmyslovém zpracování kokosových ořechů. 

Při pěstování microgreens rádi zkoušíme nové vybavení a postupy při pěstování. Průběžně také experientujeme s dalšími neotřelými druhy této superpotraviny. 

Do budoucna se chceme zaměřit především na problematiku urbanfarmingu a samozásobitelství potravinami v prostředí města 21. století

Co jsou to Microgreens?